هزینه دوره با دو گواهینامه ملی و بین المللی: ۲۴۰,۰۰۰تومان

 • نوع دوره:
  مجازی
 • دسته بندی:
  صنایع غذایی
 • مدت دوره:
  ۱۶ ساعت
 • نوع گواهینامه:
  ملی و بین المللی
 • استاد:
  اساتید ایکاد آکادمی
 • ثبت نام
  ۴۴۱۹

توضیحات دوره

📝تکنولوژی مایکروویو در صنایع غذایی

📝Microwave Food Processing

استفاده از حرارت از مهم ترین روش های متداول در فرآیندهای سالمسازی مواد غذایی است. حرارت دهی در دماهای بالا سبب از بین رفتن مواد مغذی می شود. روش های گوناگون پخت چون در دماهای بالا انجام می شوند، واکنش های شیمیایی متفاوتی را در پی دارند. با توجه به آلودگی محیط زیست ناشی از فرایندهای آلاینده صنعتی، استفاده از منابع جدید انرژی که حداقل آلودگی را به همراه داشته باشند، مورد توجه قرار گرفته است. 

از این رو طی دو دهه اخیر استفاده از تکنولوژی مایکروویو به عنوان منبع گرمایش که فرآیندها را تسریع نموده و سبب کاهش هزینه انرژی می شود به عنوان یک تکنولوژی نوین در صنایع غذایی مطرح شده است.

در روش های پخت متداول حرارت از منبع حرارتی خارجی به ماده غذایی اعمال می گردد، اما در پخت با مایکروویو حرارت در ماده غذایی تولید شده و در اثر نفوذ امواج به داخل ماده غذایی سطح و عمق آن به طور همزمان گرم می شود.

در فرآیند حرارتی مایکروویو ویتامین های محلول در آب مانند ویتامین های B  و C که حساس به حرارت می باشند، به دلیل زمان حرارت دهی کوتاه، بیشتر حفظ می شوند، و همچنین تحقیقات نشان داده که فسفر و پتاسیم به طور قابل توجهی در پخت با مایکروویو حفظ می شوند.

در این دوره آموزشی به بررسی تکنولوژی مایکروویو در صنایع غذایی و کاربرد آنها در بهبود کیفیت، افزایش زمان ماندگاری، افزایش ایمنی و میزان آسیب این فرآیندها بر ارزش مواد مغذی محصولات غذایی  پرداخته خواهد شد. 

این دوره برای چه کسانی مفید است؟

این دوره برای کارشناسان تولید، کنترل کیفیت، آزمایشگاه های زنجیره مواد غذایی، مدیران سازمان هایی که در زنجیره غذا فعالیت دارند، دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های صنایع غذایی، بهداشت و ایمنی مواد غذایی، بهداشت و کنترل کیفی مواد غذایی و کلیه رشته های مرتبط با مواد غذایی، میکروبیولوژی و ... مفید می باشد.

از دیگر مزایای شرکت در این دوره استفاده از انواع گواهینامه و مدرک معتبر ملی و بین المللی با کد رهگیری اختصاصی و قابل استعلام می باشد.

امید است با توصیه و تاکید بر استفاده از تکنولوژی های روز دنیا در صنایع غذایی و تاثیر آن بر ارتقاء و بهبود کیفیت و سلامت محصولات، ضمن حفظ سلامت مصرف کننده، در رشد و توسعه صنعت و کسب و کار سهم قابل توجهی از بازارهای جهانی گامی برداشته شود.

 

به انضمام دو هدیه آموزشی بسیار کاربردی و اختصاصی تهیه شده توسط اساتید و متخصصین مرکز آموزش مجازی علم و صنعت ایکاد جهت دانشجویان، فارغ التحصیلان، متخصصین، مشاوران و مسئولین فنی و مدیران کنترل کیفیت شاغل در کارخانجات صنایع غذایی و بهداشتی که پس از ثبت نام در این دوره آموزشی به همراه محتوای آموزشی این دوره قابل دریافت می باشد شامل:

1) لیست کامل لوازم، تجهیزات، مواد و محلول های شیمیایی و محیط های کشت میکروبی مورد استفاده در انواع کارخانجات صنایع غذایی به تفکیک نوع محصول و صنعت بر اساس ضوابط سازمان غذا و دارو و سازمان ملی استاندارد ایران شامل:

فراورده های گوشتی / فرآورده های لبنی / بستنی و فالوده / کیک و کلوچه / نوشیدنی های میوه ای گاز دار و بدون گاز / آب میوه / نوشیدنی مالت / نوشیدنی عرقیات گیاهی بدون گاز / انواع نوشابه گاز دار / فرآورده های یخی / عرقیات گیاهی / آب معدنی و آب آشامیدنی / شوریجات و ترشیجات / انواع کمپوت و کنسرو / رب گوجه فرنگی / رب انار / انواع شربت و مرباجات / انواع سس های سرد و گرم / سرکه / آبلیمو، آبغوره و آب نارنج / لواشک و آلوچه / ادویه، حبوبات و خشکبار / آرد / پروتئین سویا / رشته آش / قند و شکر / ماکارونی / عسل / سبزیجات تازه، منجمد و آماده طبخ / دستمال کاغذی / چیپس / حلوا ارده / حلوا مسقطی / روغن

2) راهنمای کاربردی طراحی و ترسیم انواع کارخانجات صنایع غذایی با توضیحات کامل در خصوص قسمت های مختلف و مورد نیاز ساختمانی، جانمایی مناسب، گردش مواد مناسب و ... بر اساس ضوابط فنی و بهداشتی سازمان غذا و دارو و سازمان ملی استاندارد ایران و استانداردهای بین المللی ایمنی مواد عذایی شامل:

صنایع نوشیدنی ( انواع نوشیدنی های گاز دار و بدون گاز )  /  صنایع فرآورده های کنسروی  /  صنایع فرآورده های لبنی  /  صنایع فرآورده های گوشتی  /  صنایع بسته بندی آب معدنی و آب آشامیدنی  /  سردخانه و انبارهای نگهداری مواد غذایی

گواهینامه های قابل دریافت پس از موفقیت در دوره آموزشی تکنولوژی مایکروویو در صنایع غذایی:

گواهینامه معتبر ملی پایان دوره  ایکاد آکادمی با کد رجیستری و قابلیت استعلام و امکان ترجمه رسمی  (رایگان و با هزینه دوره)

✅گواهینامه معتبر لاتین بین المللی ICAD ACADEMY  با کد رجیستری و قابلیت استعلام (رایگان و با هزینه دوره)

✅گواهینامه ترجمه شده توسط دارالترجمه رسمی در سر برگ وزارت دادگستری جهت مهاجرت (390000تومان)

✅گواهینامه معتبر ایکاد آکادمی با مجوز و تائیدیه سازمان ملی استاندارد و دارای کد رجیستری و قابلیت استعلام و دارای امتیاز بازآموزی (30000تومان)

✅گواهینامه معتبر ایکاد آکادمی با مجوز خانه صنعت، معدن و تجارت و دارای  کد رجیستری و قابلیت استعلام (40000تومان)

✅ دو گواهینامه معتبر فارسی و لاتین انجمن علمی دانشگاه تهران (150000 تومان)

✅گواهینامه معتبر بین المللی پایان دوره آموزشی آکادمی  Oxford Cert (آکسفورد سرت)کشور انگلستان (280000 تومان)

✅گواهینامه معتبر بین المللی پایان دوره آموزشی آکادمی  Equal Assurance (اکوال اشورنس) کشور استرالیا (280000 تومان)

✅گواهینامه معتبر بین المللی پایان دوره آموزشی آکادمی  Audiso ( آدیزو) کشور چک (280000 تومان)

 

ایکاد آکادمی 

معتبرترین مرکز آموزش مجازی (غیر حضوری) تخصصی صنایع غذایی و مدیریت کیفیت در کشور

سرفصل های دوره

📝تکنولوژی مایکروویو در صنایع غذایی

📝Microwave Food Processing

مقدمه

تاریخچه استفاده از تکنولوژی مایکروویو

امواج الکترومغناطیسی

امواج مایکروویو

اجزای مایکروویو

نحوه کار مایکروویو

مکانیسم اثر مایکروویو

تفاوت پخت با مایکروویو با دیگر روش های حرارتی

اثر مایکروویو بر مواد مغذی

اثر مایکروویو بر میکروارگانیسم ها

ظروف مورد استفاده در مایکروویو

بسته بندی های مناسب مایکرویو

تکنیک های جدید بسته بندی

کاربرد امواج مایکرویو در صنعت

مزایای استفاده از تکنولوژی مایکروویو

معایب و محدودیت های تکنولوژی مایکروویو

بررسی عوامل سرطان زا در غذاهای مایکروویو شده

نکات ایمنی مورد نیاز در استفاده از مایکروویو

 

ایکاد آکادمی

معتبرترین مرکز آموزش مجازی (غیر حضوری) تخصصی صنایع غذایی و مدیریت کیفیت در کشور

تصاویر

دوره های مرتبط

نیاز به مشاوره دارم!